
Groene kool soep met beenham
AlgemeenBenodigdheden
2 grote aardappelen, 3 groentebouillon tabletten, 2 uien, 2 teentjes knoflook, 1 prei, 3 selderij stengels, ½ groene kool, 1 theelepel tijm, 2 laurierblaadjes, peper en zout, 2 eetlepels mosterd, 1 lepel margarine, 3 plakjes beenham.
Bereidingswijze
Verwarm 3 liter water met de groentebouillon tabletten in een pan, smelt de
lepel margarine in een grote soeppan. Pel de uien en snijd ze grof, pel de
knoflook en snijd deze ook grof en laat ze samen stoven in de boter. Was de prei en de selderij en snijd ze in stukken, voeg ze bij de ui en knoflook en laat het geheel nog even stoven. Snijd de groene kool in reepjes en voeg deze bij de rest. Schil de aardappelen en snijd ze in stukken en doe ze ook in de
soeppan. Voeg dan de bouillon in de soeppan en roer alles goed door. Voeg de tijm en de laurier er ook bij en laat alles zo’n 30 minuten zachtjes pruttelen met de deksel op de pan. Haal de laurierblaadjes uit de soep en voeg de
mosterd toe. Je kunt de soep met een staafmixer glad maken als je dat wilt. Snijd op het laatst de beenham in reepjes en voeg die aan de soep toe.
Heerlijk met stokbrood.
Eet smakelijk!
Diana Rens













