
Nominatie voor ‘Best Spannend Jeugdboek’
AlgemeenLEPELSTRAAT - Eén keer per jaar, rond Halloween, bepaalt de Kinderjury van het Nederlandse Thrillerfestival wat de zes Best Spannende Jeugdboeken van dat jaar zijn. Dit jaar behoort ‘Nacht van de Tandenfee’ van de Lepelstraatse auteur Bart de Wolf tot die selectie.
Of zijn boek uiteindelijk de Max Junior Vleermuis Award ook écht wint, is nagelbijten tot 25 oktober.
Bart de Wolf is het schrijverspseudoniem van dierenarts Bart Huyghe uit Lepelstraat. Sinds zijn debuut ‘Monsters en mislukte superhelden’ uit 2022 eveneens werd beloond met een nominatie voor Beste Spannende Boek én de inzending werd voor België voor de Science Fiction Society Awards in de categorie ‘Best work for children’, ging het hard voor zijn schrijverscarrière. Onlangs kwam zijn zevende boek uit, ‘De vergeten heks’, een samenwerking met TikTok-fenomeen Sandra J. Paul.
Maar de nominatie voor ‘Nacht van de Tandenfee’ vindt hij zelf de voorlopige kers op de taart.
“Ik schrijf voor kinderen die houden van spannende verhalen”, verklaart De Wolf. “En de jury van de MAX Junior Vleermuis bestaat louter uit kinderen die behoren tot mijn doelpubliek. Het is dus extra fijn dat zij het boek ook écht weten te waarderen.”
Over het feit dat zijn boeken echt wel spannend zijn, is de schrijver ook duidelijk. “Ik hou zelf van spannend. Het hoeft dan niet per se griezel of horror te zijn, maar ik voel graag de adrenaline door mijn lijf gieren als ik een boek lees of een film kijk. En ik ben ervan overtuigd dat een schrijver best in het genre schrijft dat hijzelf het fijnst vindt. Ik weet hoe ‘spannend’ moet aanvoelen, en als schrijver ben ik niet snel tevreden. Als ik een scène schrijf en ik vind hem zelf niet spannend wanneer ik hem herlees, dan gaat hij op de schop en herschrijf ik hem tot ik er zelf kippenvel van krijg. ‘Nacht van de Tandenfee’ heb ik zeker dertig keer herschreven tot het verhaal echt helemaal goed zat.”
Wringt het soms, zijn werk als lieve dierenarts en tweede identiteit als griezelschrijver?
“Nee”, zegt De Wolf. “De patiënten van mijn dierenkliniek kunnen dat écht wel plaatsen. En zelf vind ik het alleen maar tof. Ik doe wekelijks een schoolbezoek in Vlaanderen of Nederland. De energie die ik krijg van de enthousiaste reacties van de leerlingen, zorgt ervoor dat ik de rest van de week kan opereren en spoedgevallen kan oplossen. De wisselwerking tussen die verschillende werelden is juist fantastisch.”
Of ‘Nacht van de Tandenfee’ de MAX Junior Vleermuis Award voor Beste Spannende Jeugdboek 2026 wint, weten we op 25 oktober!














