
Onthulling gedicht op plein Vogelenzang
AlgemeenHALSTEREN - Op donderdag 17 september aanstaande wordt een gedicht onthuld op de gevel van appartementencomplex De Merel aan plein Vogelenzang in Halsteren. Dit is het 27ste gedicht in de serie Stenen Strofen met werken die zijn aangebracht op panden of objecten in gemeente Bergen op Zoom.
Het gedicht is geschreven door dichter Marjolijn van Heemstra, geboren in Amsterdam (1981) en opgegroeid in Rotterdam. De eigentijdse en doordachte vormgeving van het gevelgedicht is een ontwerp van Ria de Wilde uit Halsteren. Lennart Broekhans zal het schilderen.
Marjolijn van Heemstra is schrijver, dichter, theatermaker, journalist en pleitbezorger voor het behoud van duisternis. Ze studeerde godsdienstwetenschappen, wat de basis legde voor haar verkenningen van zingeving, spiritualiteit en een kosmisch perspectief op het menselijk bestaan. Zij heeft speciaal een gedicht geschreven voor de gevel van het appartementencomplex De Merel, gelegen aan plein Vogelenzang.
Om inspiratie op te doen, bracht Marjolijn van Heemstra in het voorjaar een bezoek aan Halsteren. Vertegenwoordigers van Comité Stenen Strofen, dorpsraad, woningcorporatie Stadlander en heemkundekring Halchterth gingen toen in op haar diverse vragen en reikten kenmerken van bewoners en dorpsomgeving aan.
Het Comité Stenen Strofen is in 1997 gestart met het aanbrengen van gedichten op gevels in Bergen op Zoom. Het eerste gedicht werd Bergen op Zoom op de kopgevel van Blokstal 2 aan de Westersingel. De reacties waren zo enthousiast dat de gedachte post vatte een reeks van dit soort Stenen Strofen in de hele gemeente te realiseren. De Stenen Strofen zijn door de desbetreffende dichters op verzoek van het comité steeds op Bergen op Zoom geschreven ofwel op de locatie waar ze werden gerealiseerd. Enkele maanden geleden werd in het dorp Lepelstraat nog het gevelgedicht ‘Thuis’ onthuld; eerder werd ook onder het viaduct aan de Erasmusweg een gedicht en beschildering aangebracht.
De gedichten worden op basis van de inhoud of de locatie vormgegeven. Hierdoor ontstaat er een opvallende, in het oog springende presentatie. De kijker of lezer wordt geprikkeld om de tekst te lezen. Zo wordt de voorbijganger geconfronteerd met het gedicht.
Het gedicht bij De Merel wordt donderdag 17 september om 13.30 uur in aanwezigheid van de dichter onthuld door Stadlander.















