
Markiezencup op Sportpark De Beek
AlgemeenHALSTEREN - De strijd om de Markiezencup wordt dit jaar van zaterdag 15 tot en met zaterdag 22 augustus gespeeld bij RKSV Halsteren op Sportpark De Beek. De voetbalverenigingen van de gemeente Bergen op Zoom ontmoeten elkaar dan in een toernooi als voorbereiding op de nieuwe competitie. De aftrap is om 17.00 uur.
Voor de spelers is het ‘ons kent ons’: veel voetballers speelden immers al eens met en tegen elkaar.
Voor de toeschouwers is het een eerste kennismaking met de nieuwe selectie van hun favoriete club.
Voorspellen
Het is moeilijk te voorspellen wie er met de cup vandoor zal gaan. Vooral ook omdat veel selecties nog niet compleet zijn en de trainers zoveel mogelijk spelers op allerlei posities uit willen proberen.
Normaal gesproken moet Halsteren op basis van kwaliteit dit toernooi gaan winnen. Tegenstanders MOC en Dosko hebben zich echter aardig versterkt en met wedstrijdjes van 2 keer 30 minuten weet je het maar nooit. Vooral MOC moet in staat zijn om Halsteren het vuur na aan de schenen te leggen: vorig seizoen was MOC de beste ploeg in de derde klasse, maar pakte net naast promotie.
De jeugdige selectie van VV Vrederust zal het moeilijk krijgen tegen al dat geweld van Halsteren, MOC en Dosko maar ook hier is weer het verhaal dat je op conditie misschien best eens overeind kunt blijven.
De poule Markiezaten, Lepelstraatse Boys en VVC moet eigenlijk een eerste plaats voor VVC opleveren. Bij Markiezaten is echter een ex-VVC enclave neergestreken (inclusief de trainer). Dat zal dus zeker een prestigeduel worden.
En wat te denken van Lepelstraatse Boys. Sinds technische man Jan Besters daar aan de gang is gegaan, zijn er duidelijk ambities. Met de nieuwe trainer Jeroen Edelijn waait er een frisse wind en de Boys kunnen dan ook best eens voor een verrassing gaan zorgen.
Arbiters
De organisatie van de Markiezencup heeft de scheidsrechters Jan Verpaalen, Dries de Korte, Niels Lisseveld, Stefan van Zundert, Ron Claessen, Chris Nieuwland, Arjan Deurloo, Gerard Dekkers, Adrie Schot en Rick Nelemans vastgelegd om de wedstrijden in goede banen te leiden.
Kijk verderop in deze krant voor het volledige wedstrijdprogramma van de Markiezencup 2026, met Pierre Belde Makelaardij als hoofdsponsor.
















