
‘Kikkertje’ bij opening Titurel
AlgemeenPUTTE – Ruim 200 belangstellenden, helpende handen, sympathisanten, ouders en bewoners zagen op vrijdag 25 september hoe bestuurder Katrien Muylaert van Titurel het compleet vernieuwde landgoed Bieduinen opende. Dat deed ze met een “kikkertje” van ontroering in haar keel: “Onze bewoners zijn de reden dat jullie zo betrokken zijn en dat we zoveel hulp hebben gekregen.”
Titurel draait om haar bewoners. Mensen als Laurens, die er al 35 jaar woont, en die precies kan uitleggen waarom hij zoveel houdt van de plek waar hij woont: “We zijn uniek. We beleven hier alles met elkaar, met respect, vriendschap en broederschap. We zijn allemaal trots op wat hier de afgelopen 11 jaar allemaal is bereikt, met dank aan zoveel mensen en bedrijven die hun respect en liefde hebben getoond. Ik ken weinig mensen die op zo’n mooi landgoed wonen, maar wij mogen hier wonen!”
Wethouder Arjan Buijsen stelt op zijn beurt dat ook de gemeente trots is op wat Titurel op landgoed Bieduinen heeft gerealiseerd: “Dit is een gebied met allure en de historische villa – die ze hier liefkozend “de oude dame” noemen – dwingt respect af. Een landgoed is meer dan een verzameling gebouwen en groen, en vertelt het verhaal van onze lokale geschiedenis. Daarom is het zo mooi dat deze bijzondere plek toegankelijk wordt gemaakt voor bezoekers, die de kans krijgen om elkaar hier te ontmoeten en te genieten van de natuur en de rijke historie.”
De liefde voor “haar” Titurel, die wordt gesymboliseerd door de vele aanwezigen bij de
officiële opening van het vernieuwde landgoed Bieduinen, maar die ook de afgelopen 11 jaar duidelijk werd, grijpt bestuurder Katrien Muylaert naar de keel, als ze vertelt over de lange weg die Titurel heeft afgelegd om tot dit punt te komen. Nadat het vernieuwde landgoed op geheel “Titurelse” wijze wordt geopend, heft Muylaert met de aanwezigen het glas en waaiert iedereen uit om al het moois te bekijken dat landgoed Bieduinen te bieden heeft. De bedoeling is dat nog veel meer mensen in de toekomst gaan genieten van wat landgoed Bieduinen en haar bewoners te bieden hebben. Dat dat heel veel is weet Laurens in elk geval zeker.

















