
Juf Gerda sluit haar Springplank-tijdperk af
AlgemeenHALSTEREN – Basisschool De Springplank was altijd deel van het leven van Gerda van Eekelen, maar afgelopen donderdag trok juf Gerda de schooldeur voor de laatste keer achter zich dicht. Zo sluit ze een tijdperk af: “Ik heb hier altijd met plezier gewerkt, en je moet stoppen als je het nog leuk vindt.”
Voor juf Gerda van Eekelen (64) begon haar laatste werkdag niet veel anders dan de afgelopen 25 jaar: “Ik kreeg te horen dat ik een broek aan moest, maar verder wist ik van niks”, vertelt ze, “ik vermoedde natuurlijk wel dat er iets zou gebeuren, maar de afgelopen weken voelde ik een beetje geheimzinnigheid. Als ik aan kwam lopen gingen er deuren dicht en begonnen leerlingen paniekerig te roepen dat de juf eraan kwam. Maar dit had ik niet verwacht!”
Die broek was nodig zodat Gerda op achterop de motor, met haar zoon aan het stuur, naar school kon worden gebracht. Daar stond de hele school – leerlingen en collega’s – haar op te wachten in een feestelijk erehaag, die Gerda high-fivend en knuffelend doorliep. Daarna hoefde ze eigenlijk niet meer te werken, ze mocht genieten van ateliers die elke klas voor haar had samengesteld met haar hobby’s – koken en bakken bijvoorbeeld, en de natuur – als thema.
De lunch werd bereid en geserveerd door groep 7. Directeur Laura van Aelst van een “vertrouwd gezicht en een geliefde juf” die De Springplank gaat verlaten: “Gerda was er altijd een kei in om iedereen een warm welkom te geven. Vandaag hebben we dat voor háár gedaan, dat heeft ze verdiend.”
Gerda van Eekelen staat pas sinds 2001 voor de klas. Ze werkte eerder in Sint Elisabeth in Halsteren als verzorgende: “Toen de kinderen kwamen koos ik er bewust voor om thuis te blijven. Ze gingen natuurlijk naar De Springplank, waar ik zelf ook op school heb gezeten. Via hen raakte ik bij de school betrokken en toen ze opgroeiden en ik nadacht om weer aan het werk te gaan was het De Springplank die me op het idee bracht om het onderwijs in te gaan. Toen heb ik mijn diploma gehaald en ben ik voor de klas gaan staan”, zegt Gerda.
Kleinkinderen
In de jaren die ze als juf doorbracht had ze al haar zes kleinkinderen in de klas, en dat is heel bijzonder voor een oma: “Je ziet ze heel bewust opgroeien, maar je ziet ook dingen die je anders niet zo snel zou zien als oma”, lacht ze. Maar het waren niet alleen haar eigen kleinkinderen die het werk op De Springplank zo mooi maakten: “”Dit is een superwarme school, met een heel fijn en hecht team en hele fijne kinderen. Iedereen kent elkaar. Ik gaf les aan groep 4/5 maar ik had met álle kinderen een band, van de kleuters tot groep 8. Ik durf wel te zeggen dat De Springplank de fijnste school is die je kunt hebben. Ik was het werk ook nog lang niet beu, maar je moet stoppen als je het nog leuk vindt.”
Grootse plannen voor haar pensioen heeft Gerda nog niet: “Mijn man en ik hebben een leuk dijkhuisje in Zeeuws Vlaanderen waar we veel tijd zullen doorbrengen, maar we zijn ook mensen die spontaan hun koffer kunnen pakken en besluiten om naar Zweden te rijden”, zegt ze, “we hebben geen planning gemaakt voor de komende tijd, maar we hebben genoeg te doen. Hier op school blijf ik niet binnenlopen, klaar is klaar. Maar ik heb nog altijd een kleindochter hier op school, en de band met De Springplank zal altijd wel blijven. Deze school was en is een groot deel van mijn leven.”















