Tobi de Bruijn, Ronald Clarijs & Thom van Dongen
Tobi de Bruijn, Ronald Clarijs & Thom van Dongen Foto: Richard van Stel

Afscheid van De Buizerd

Algemeen

PUTTE – Grenswachters-NSV zal in het geheugen van menig voetballiefhebber een blijvende herinnering achterlaten. Vanuit Nispen als de wedstrijd waarin het vurig gekoesterde kampioenschap van de Vijfde Klasse werd veiliggesteld. Op Sportpark De Buizerd als het duel waarin na een uurtje voetballen in één keer een slordige achthonderd wedstrijden tot Grenswachters 1 historie werd geschreven. Een afscheid voorzien van een lach en een traan.

Hulsterloo koesterde hoop in de Putse formatie van coach Jan Lemmens. Bij winst of een puntendeling behoorde een Zeeuws-Vlaamse titel tot de mogelijkheden. Ook al had Grenswachters het plan om haar sportieve plicht na te komen, dan werd deze vanaf de aftrap door NSV in de kiem gesmoord. Na een kwartier leidde het comfortabel met 0-2 en nog voor rust werd nummer drie binnengekopt. Na de thee liep men uit naar een sextet goals, Dante Verhaegen redde de eer groengele eer (1-6) en het Nispense feest kon beginnen.

Ondertussen stond een handvol Grenswachters-spelers met gemengde gevoelens onder douche. Mike Hagenaars speelt volgend seizoen in het tweede, talent Wesley Suijkerbuijk maakt de overstap naar MOC’17 te Bergen op Zoom. Met name het afscheid van het trio Ronald Clarijs, Thom van Dongen en Tobi de Bruijn ligt gevoelig. Het drietal bepaalde ruim een decennium mede het gezicht van het Putse voetbal. “Toen Thom en Tobi lieten doorschemeren dat ze zouden stoppen, vond ik het voor mij ook een mooi moment. Zij zijn de laatsten van mijn vrienden waarmee ik altijd heb gespeeld. Ik woon tegenwoordig in Antwerpen en de motivatie om tweemaal per week te gaan trainen nam hierdoor ook af. Het afscheid valt me best zwaar, tenslotte loop ik hier vanaf mijn zevende al rond. Het is echter tijd voor wat anders. Fitness, mogelijk wat hardlopen. Of als er ooit nog een vriendenteam wordt opgericht, stel ik me nog wel kandidaat. Mijn zware enkelblessure staat me nog bij evenals het eerste seizoen onder Patrick Arnouts alwaar we met een perfecte groep bijna kampioen werden”, blikt Ronald Clarijs (29) na 233 duels en 66 goals terug.

Thom van Dongen (28) moest eerst zijn zwemdiploma halen alvorens hij zich bij Grenswachters aansloot. De linkspoot ontpopte zich tot ware groeibriljant en vormde in 215 officiële competitie optredens een vaste waarde voor alle Grenswachters-coaches. Edoch ook het heilige vuur doofde langzaam maar zeker. “Prachtige jeugd gehad, onvergetelijke promotie naar de Derde klasse alsook afzakken naar de kelder van de Vijfde klasse blijven me bij. Ik wil me echter iets minder gaan binden, als teamsporter moet je drie keer per week present zijn. Het zwarte gat ga ik vullen met trailrunning, fitness, hyrox of padel. Komt best goed, wees niet bang!”.

Ook Voetballer van het Jaar 2022-2023 Tobi de Bruijn (33) zette na ruim 250 competitiewedstrijden een punt achter de hoofdmacht. “Jaren heb ik alles voor het voetbal gegeven. Was niet altijd makkelijk met wisselende diensten. Ik merk dat mijn persoonlijke beleving is veranderd en dat het mooi is geweest. De tijd van ‘moeten’ is voorbij, tijd voor het gezin en af en toe een potje op lager niveau!”.