
50e Pepernotentoernooi Olympus ‘69: “Eén grote reünie!”
AlgemeenHALSTEREN – Wie in Halsteren “volleybal” zegt, zegt automatisch “pepernotentoernooi”. Op zaterdag 13 december organiseert Olympus ’69 haar beroemde Pepernotentoernooi voor de 50e keer. Het wordt een dag met competitie, sfeer, spektakel, mooie prijzen voor volleyballers en publiek en een gouden randje: “Het gaat om gezelligheid en saamhorigheid, dus iedereen is welkom!”
Twintig teams – uit de regio, uit Zeeland en zelfs uit België - hebben zich ingeschreven voor het 50e Pepernotentoernooi van volleybalvereniging Olympus ’69. Het toernooi vindt plaats op zaterdag 13 december, in sporthal De Kannebuis in Halsteren. “We starten om 9.00 uur en spelen tot ongeveer 17.00 uur. We beginnen met vier poules van vijf teams die het tegen elkaar opnemen”, zegt voorzitter Sjaan Helmons, “na de lunch spelen de sterke en minder sterke teams tegen elkaar totdat elke poule een winnaar heeft. Voor elke winnaar is er een grote taart te verdienen. Naast de competitie gaat dit toernooi vooral om de gezelligheid en de saamhorigheid. Tussen de spelers, maar ook onder het publiek. Vaak is het één grote reünie – daarom hopen we ook veel oud-leden te zien - en ook het publiek kan mooie prijzen winnen in onze grote loterij. De hoofdprijs is dit jaar héél bijzonder: een overnachting in een suite van De Bourgondiër. En een lot kost maar 50 cent, voor 5 euro heb je er 11!”
Nadat begin dit jaar de badmintonvereniging van Olympus ’69 stopte is de volleybalvereniging alles wat nog rest van wat ooit een grote “omnisportvereniging” was. Aanvankelijk heette de volleybaltak van Olympus ’69 JoBiBa, naar oprichters Jos, Billy en Bart. Die Jos, dat is Jos Uijtdewilligen, die inmiddels erelid is van de vereniging die hij oprichtte: “Het begon met een potje volleybal op het erf in de polder, en de gedachte dat er in Halsteren nog geen volleybalclub was. Zo hebben we onze eigen volleybalvereniging opgericht”, vertelt hij, “later zijn we opgegaan in Olympus ’69.”
Die beginjaren waren mooi, vindt Uijtdewilligen: “In die tijd had bijna elk dorp een volleybalvereniging. Dan gingen we met de brommer, door de kou, naar Dinteloord om daar een wedstrijd tegen DSV te spelen. In die tijd speelde je nog in lokale gymzalen, vaak waren die zo klein dat er geen ruimte was om achter de lijn te serveren. Maar overal werd gevolleybald, en al die verenigingen organiseerden ook toernooien. Daarom bedachten wij in 1975 ons eigen toernooi, dat deed ik samen met Willem Valkier, Ron Gerrits en Joop Birsak. We besloten bewust om ons toernooi in de Sinterklaasperiode te laten plaatsvinden. Ik weet nog hoe Joop zelf reclameborden schilderde met de namen van sponsors erop. Later bleek dat helemaal niet te mogen, maar het maakte het succes er niet minder om. Vanaf de eerste editie sloeg ons Pepernotentoernooi in als een bom!”
In de hoogtijdagen duurde het toernooi een heel weekend – inclusief de vrijdagavond. Hoewel er nu nog maar één dag wordt gespeeld blijkt het Pepernotentoernooi van Olympus ’69 nog altijd een succes. Sjaan Helmons en Jos Uijtdewilligen weten wel hoe dat komt: “Steeds meer vernigingen – en daarmee toernooien – verdwijnen. We zien zelf ook hoe steeds meer afdelingen van Olympus ’69 de laatste jaren zijn weggevallen. Gelukkig is onze volleybalvereniging gezond, we hebben een goed ledenbestand met ook heel wat jonge leden. En voor ons Pepernotentoernooi kunnen we altijd rekenen op de steun van de middenstand in Halsteren. Daar zijn we heel dankbaar voor, want mede daardoor is ons Pepernotentoernooi inmiddels tot ver buiten de regio bekend. Wie volleybalt, kent ons Pepernotentoernooi. De inschrijving voor dit jaar is vol, maar na de 50e komt er ook gewoon weer een 51e editie!”












