
Tentoonstelling rond Franciscus van Assisi in de Quirinuskerk
AlgemeenHALSTEREN - In de Quirinuskerk in Halsteren is afgelopen vrijdag 11 september een tentoonstelling rond Franciscus van Assisi officieel geopend. Deze bijzondere expositie werd met een gebed geopend door pastoor Hans de Kort.
Organisator Patrick Goverde vertelde de aanwezigen over het leven van Franciscus van Assisi: “Hij is één van de grootste heiligen van de Katholieke Kerk. Dit jaar herdenken we de 800ste verjaardag van zijn overlijden. Zijn leven werd gekenmerkt door armoede, naastenliefde en ongekende liefde voor God en Zijn Schepping.”
De tentoonstelling gaat voornamelijk over het Zonnelied dat Franciscus in de laatste jaren van zijn leven heeft geschreven. “De tekeningen en aquarellen van pastoraal werkster Alida van Veldhoven verbeelden het lijden en de ziekte van Franciscus als zijn opmaat voor het schrijven van het Zonnelied. Daarnaast verbeelden deze alle strofes van het Zonnelied”, aldus Goverde. “We hopen dat veel bezoekers geïnspireerd mogen raken door Franciscus’ boodschap van liefde voor de Schepping en zijn motto voor wereldvrede.”
De tentoonstelling is tot en met zondag 4 oktober aanstaande te bezoeken op donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur en op zondag na de viering van 9.30 uur. Ook is de tentoonstelling te bezoeken tijdens de openstelling van de kerk tijdens de jaarmarkt op zondag 20 september aanstaande én tijdens het concert ‘Songs for the World’ van het Dutch Christian Choir op zondagmiddag 27 september aanstaande.
Concert
Het koor wordt daarbij begeleid door Patrick Goverde op orgel, Inge Bal-Koevoets op klarinet en Cor Koevoets op conga’s. Het programma bestaat uit christelijke liederen over hoop, geloof en liefde. De liederen worden afgewisseld met instrumentale intermezzo’s op orgel. Het concert begint om 15.00 uur, de kerk is open vanaf 14.30 uur. De toegang is gratis. Na afloop van het concert is er een deurcollecte voor de onkosten van het concert. Tevens is er dan gelegenheid om onder het genot van koffie of thee na te praten. U bent van harte welkom!

















































