
Kennismaken met het boerenleven vroeger en nu
AlgemeenWOENSDRECHT – Na negentien edities met overwegend zonnig weer kreeg de Woensdrechtse Boerendag tijdens de twintigste editie zondag flink wat regen te verwerken. Vooral in de ochtend kwam het water met bakken uit de lucht. Veel bezoekers wachtten daarom tot de middag, toen het na 14.00 uur grotendeels droog werd. De vrijwilligers waren ondertussen al uren in touw. Ondanks de natte start groeide de jubileumeditie alsnog uit tot een gezellige dag waarop jong en oud volop kennis kon maken met het boerenleven van vroeger én nu.
Op het terrein was dan ook van alles te ontdekken. Oude en moderne landbouwmachines stonden opgesteld en bezoekers konden zien hoe het er vroeger op het boerenbedrijf aan toeging. Een bijzondere blikvanger was de historische dorsmachine. Tijdens de Boerendag stond onder andere ‘de reis van het graan’ centraal: van zaaien en oogsten tot dorsen en uiteindelijk het bakken van een pannenkoek.
Ook dieren mochten natuurlijk niet ontbreken. Marissa liep met haar twee schapen over het terrein, die door kinderen volop geaaid en geknuffeld mochten worden. Daarnaast waren er onder meer een kalfje, biggen, eenden en ganzen te zien. De ganzenhoeder trok met zijn groep ganzen over het terrein en liet kinderen kennismaken met de dieren. In de paardenwei werden verschillende demonstraties gegeven.
Voor de jongste bezoekers was er eveneens genoeg te doen. Zij konden zich uitleven op een groot springkussen, rondrijden op het traptrekkerparcours en op avontuur in het maisdoolhof. Ook een ballonartiest zorgde voor vermaak. Elders op het terrein konden bezoekers kennismaken met oude ambachten. Zo demonstreerde een klompenmaker zijn vak en waren klompen in allerlei maten, vormen en kleuren te koop.
Ook KPJ Ossendrecht was van de partij. Daar konden bezoekers onder andere hun krachten meten met touwtrekken, spijkerslaan en spijkerbroekhangen. Op andere plekken zorgden demonstraties, kraampjes en activiteiten ervoor dat er voortdurend iets te zien of te doen was. De muzikale omlijsting kwam van Donny den Heijer en DJ Dave.
Dat het weer deze keer niet meewerkte, mocht de pret uiteindelijk niet drukken. Zodra het droog werd, liep het terrein weer voller. De vrijwilligers, die eerder op de dag soms tot op hun ondergoed doorweekt waren geraakt, bleven zich met een glimlach inzetten. De vele enthousiaste – en soms behoorlijk modderige – kinderen maakten duidelijk waarvoor ze het deden.
Feestelijk vervolg
Met deze twintigste editie is het jubileum bovendien nog niet voorbij. Op zaterdag 19 september wordt het feest voortgezet met het jubileumconcert van Rowwen Hèze. Daarmee krijgt twintig jaar Woensdrechtse Boerendag na een bijzonder natte jubileumeditie alsnog een feestelijk vervolg.

































