Wielerronde van Ossendrecht slot Brabantse Wal Wielerevents 2026.
Wielerronde van Ossendrecht slot Brabantse Wal Wielerevents 2026. Foto: Remco Weterings

Tropische hitte eist tol bij slot Brabantse Wal Wielerevents

Algemeen

OSSENDRECHT - Zweten, afzien en overleven. De Ronde van Ossendrecht werd zondag niet alleen een strijd tegen elkaar, maar vooral ook tegen de hitte. Onder een brandende zon en temperaturen ruim boven de dertig graden sloten de renners het seizoen van de Brabantse Wal Wielerevents af met een koers die nog lang zal bijblijven. 

Schaduw was nauwelijks te vinden en ook verkoelende wind bleef uit. Het zorgde voor zware omstandigheden waarin het peloton al vroeg uit elkaar spatte. Na afloop stapten veel renners af met zoutkringen op gezicht, kleding én fiets. De slijtageslag had zijn sporen nagelaten.

Ondanks de extreme omstandigheden kijkt de organisatie tevreden terug op de afsluitende koersdag én het complete wielerseizoen. Hoewel de wedstrijd in Putte eerder dit jaar noodgedwongen geannuleerd moest worden, overheerst trots. “Volgend jaar willen we opnieuw in iedere kern een criterium organiseren”, klinkt het ambitieus vanuit de organisatie.

Ook wethouder Arjan Buijsen genoot zichtbaar van het wielerfeest in Ossendrecht. Hij mocht het startschot lossen bij de junioren en klasse 1 en sprak zijn waardering uit voor de vrijwilligers achter het evenement. “Dit is reclame voor onze gemeente, waar de wielersport in alle disciplines hoogtij viert.” Dat de wedstrijden populair zijn bij de renners bleek volgens organisator Jeroen van Wezel opnieuw uit de deelnemerslijst. “Veel renners die hoog staan in het klassement verschijnen hier aan de start. Dat zegt genoeg over hoe deze formule gewaardeerd wordt.”

Op papier lijkt het parcours simpel: vier keer rechtsaf en weer richting finish. Toch zat de moeilijkheid volgens Lars Akkermans juist in de details. “Vier keer rechts de bocht door klinkt makkelijk, maar onderschat dat klimmetje voor de aankomst niet”, lachte hij vooraf. En gelijk kreeg hij. Vooral in de finales bleek de oplopende strook richting meet telkens de scherprechter van de wedstrijd.

Bij de nieuwelingen lag het tempo vanaf de start direct bijzonder hoog. De hitte hield niemand tegen om aan te vallen en al in de openingsronde moesten de eerste renners lossen. Halverwege koers ontstond een kopgroep van drie renners met daarin Joost Vrij, Gijs van den Biggelaar en Niek van Gasteren. Vooral Van den Biggelaar reed met het klassement in zijn achterhoofd en sprokkelde belangrijke punten.

In het peloton werd ondertussen volop gerekend en gepraat over de verdeling van de resterende punten. Met nog twee rondes te gaan besloot Joost Vrij niet langer af te wachten. Hij plaatste een harde versnelling en reed direct weg bij zijn medevluchters. Zijn voorsprong groeide snel richting de minuut, waarna Vrij solo richting de overwinning reed. “Ik zat echt op mijn limiet, maar in de laatste ronde vond ik toch nog iets extra’s”, vertelde de winnaar na afloop.

Van den Biggelaar finishte als tweede en stelde daarmee ook de eindwinst in het klassement veilig. Zijn vader complimenteerde de organisatie na afloop met de opzet van het puntenklassement. “Mooi dat renners al punten krijgen als ze starten. Dat motiveert om deel te nemen.”

Bij de junioren en klasse 1 duurde het lang voordat een renner echt weg wist te komen. Verschillende aanvalspogingen strandden vroegtijdig, totdat een renner van wielervereniging Breda een mooie voorsprong bijeen reed. De wedstrijd kende echter ook een minder fraai moment. Door een valpartij moest de koers tijdelijk worden stilgelegd. Nadat de wedstrijd hervat werd, ging de strijd om de podiumplaatsen onverminderd verder.

Twee ronden voor het einde trok Nout Remeeus stevig door. Twee renners konden nog aansluiten, waarna de drie mochten sprinten voor de overwinning. Daarin bleek Steijn van der Laarse de sterkste. Jaap van der Linden stelde ondertussen al vroeg zijn eindzege in het klassement veilig.

De elite- en beloftenwedstrijd veranderde al snel in een demonstratie van TWC De Kempen. Na twee rondes reed een kopgroep van negen weg, die later uitdunde tot zes renners. Opvallend: vijf daarvan reden in dienst van dezelfde ploeg. Vanuit de verzorging werd ondertussen alles gedaan om de renners overeind te houden in de hitte. “Twee bidons per uur”, klonk het langs het parcours. Achter de leiders brak het peloton volledig uiteen in meerdere groepen, terwijl de kopgroep stevig door bleef draaien. Rowan van Oord probeerde onderweg meermaals weg te springen om kostbare punten voor het klassement te verzamelen.

Uiteindelijk was het Lars van Oord die op het juiste moment toesloeg. overwinning betekende ook een compleet podium voor TWC De Kempen met Rens Vermeulen en Casper Noorloos naast hem. Rowan van Oord pakte bovendien de eindwinst in het klassement.

(Foto’s: Remco Weterings)

Wielerronde van Ossendrecht slot Brabantse Wal Wielerevents 2026.
Wielerronde van Ossendrecht slot Brabantse Wal Wielerevents 2026.
Wielerronde van Ossendrecht slot Brabantse Wal Wielerevents 2026.
Wielerronde van Ossendrecht slot Brabantse Wal Wielerevents 2026.
Wielerronde van Ossendrecht slot Brabantse Wal Wielerevents 2026.
Lars van Oord van TWC De Kempen wint de wielerronde van Ossendrecht.
Wielerronde van Ossendrecht slot Brabantse Wal Wielerevents 2026.
Wielerronde van Ossendrecht slot Brabantse Wal Wielerevents 2026.
Wielerronde van Ossendrecht slot Brabantse Wal Wielerevents 2026.
Wielerronde van Ossendrecht slot Brabantse Wal Wielerevents 2026.
Wielerronde van Ossendrecht slot Brabantse Wal Wielerevents 2026.
Wielerronde van Ossendrecht slot Brabantse Wal Wielerevents 2026.
Wielerronde van Ossendrecht slot Brabantse Wal Wielerevents 2026.
Wielerronde van Ossendrecht slot Brabantse Wal Wielerevents 2026.
Wielrenners in de dop bij Brabantse Wal Wielerevents 2026.