Jaybrien Romano showt het jubilieumshirt
Jaybrien Romano showt het jubilieumshirt

RKSV Halsteren Weeknieuws

Algemeen

Halsteren knalt de winterstop uit en wint met 7-0 van HBS

RKSV Halsteren Zondag 1 is de tweede seizoenshelft op indrukwekkende wijze begonnen. Na een trainingsweekend in Barcelona wervelde de ploeg afgelopen zondag over Sportpark De Beek en werd middenmoter HBS met maar liefst 7-0 verslagen.

Een uitslag die geen moment geflatteerd was en die de supporters eindelijk weer eens liet genieten. De voorbereiding in Spanje leek zijn vruchten direct af te werpen. Waar Halsteren eerder dit seizoen in uitwedstrijden moeite had om punten te pakken – in Den Haag werd nog met 2-0 verloren van HBS – stond er zondag een hecht en scherp collectief op het veld. Met de wetenschap dat de ploeg, net als vorig seizoen, een inhaalrace moet inzetten om zich veilig te spelen, kon de herstart nauwelijks beter. 

Vanaf de aftrap was duidelijk dat Halsteren de toon wilde zetten. Er werd als team gespeeld, met veel beweging en onderlinge bereidheid om net dat extra metertje te maken. Die energie betaalde zich al snel uit. Na een kwartier spelen was het Dilivio Hoffman die uit een scrimmage de 1-0 binnenschoot. Vijf minuten later verdubbelde hij de score na een uitstekende steekpass van de ongrijpbare Jawad Bellahsan.

HBS kwam nauwelijks aan voetballen toe en had zichtbaar moeite met het tempo en de intensiteit van Halsteren. De thuisploeg claimde tussendoor nog tweemaal tevergeefs een strafschop, maar bleef aandringen. Vijf minuten voor rust werd dat overwicht alsnog uitgedrukt in doelpunten. Eerst knalde Bellahsan zelf de 3-0 binnen, waarna een scherpe voorzet van hem door een HBS-verdediger ongelukkig in eigen doel werd gewerkt: 4-0 bij rust, pure luxe.Ook na rust liet Halsteren geen enkele twijfel bestaan over de verhoudingen. Hoffman completeerde zijn hattrick en zette de 5-0 op het bord. Vervolgens bekroonde Rogier Benschop zijn sterke optreden met een schitterende vrije trap in de kruising. Het slotakkoord was opnieuw voor Bellahsan, die een strafschop op Panenka-achtige wijze binnenschoot en de eindstand op 7-0 bepaalde.

Zaterdag 1 komt tekort tegen laagvlieger Seolto

Voor Halsteren Zaterdag 1 verliep de herstart van de competitie minder succesvol. In de uitwedstrijd tegen laagvlieger Seolto moest de ploeg aantreden met een aantal afwezigen, wat duidelijk zijn weerslag had op het spel.

Halsteren was voetballend onmachtig en ook op het gebied van strijdlust legde het team het af tegen een gretiger Seolto. De wedstrijd kende weinig hoogtepunten voor de Halsternaren en al snel werd duidelijk dat er weinig te halen viel. Uiteindelijk resulteerde dat in een terechte 2-0 nederlaag, waardoor Halsteren voorlopig pas op de plaats maakt op de ranglijst. 

Dank aan de vrijwilligers van RKSV Halsteren

Het bestuur van RKSV Halsteren wil graag zijn grote dank uitspreken aan alle vrijwilligers van de club. Dank voor een jaar vol inzet, betrokkenheid en clubliefde. Onze vereniging kan niet bestaan zonder vrijwilligers. 

Juist in een tijd waarin het steeds lastiger wordt om mensen te vinden die zich belangeloos inzetten, is het bijzonder om te zien hoeveel vrijwilligers zich week in, week uit blijven inzetten voor RKSV Halsteren. Zij vormen het fundament van de club. Die waardering komt vanuit het bestuur, maar hoort ook te leven bij alle leden, ouders en supporters die iedere week langs de lijn staan. Want zonder vrijwilligers is er geen vereniging. Zo simpel is het. We realiseren ons dat vrijwilligerswerk soms als vanzelfsprekend wordt gezien, terwijl waardering nooit genoeg kan zijn. Daarom vinden wij het belangrijk om hier expliciet bij stil te staan en onze dank uit te spreken. 

Met het oog op 2026, het jaar waarin RKSV Halsteren 100 jaar bestaat, mogen we extra trots zijn op iedereen die de club draagt en mogelijk maakt.