Ds. Marloes Meijer regiopredikant Brabantse Wal.
Ds. Marloes Meijer regiopredikant Brabantse Wal. Foto: Wim Roelsma

Ds. Marloes Meijer nieuwe regiopredikant Brabantse Wal

Algemeen

HALSTEREN - REGIO - Per 1 november begint ds. Marloes Meijer als ‘regiopredikant’ voor vier Brabantse Wal gemeentes van de Protestantse Kerk: protestantse gemeentes Bergen op Zoom, Halsteren-Nieuw Vossemeer, Steenbergen en Woensdrecht.

De verbintenisdienst vindt plaats op zaterdag 1 november om 17.00 uur in de Sint-Martinuskerk, Dorpsstraat 20 in Halsteren.

Wat doet een regiopredikant? 

De kerken op de Brabantse Wal willen nog relevanter en zichtbaarder worden in de samenleving. Juist in deze tijd willen zij zin en inspiratie delen op eigentijdse manieren. Met iedereen die geïnteresseerd is, willen zij het goede leven leven. Daarbij sluiten ze aan bij verhalen uit de bijbel, een waardevolle traditie en de actualiteit. Om dat te doen hebben ze ondersteuning gevraagd van een regiopredikant. Ds Marloes Meijer heeft op diverse manieren ervaring opgedaan met dit soort processen en zal de vier gemeentes begeleiden in hun proces. 

Wie is dominee Marloes Meijer? “Dominee worden? Dat is niks voor mij.” Als middelbare scholier kwam het niet in mijn hoofd op. Godsdienst was saaaaaai. Ik ging ‘Boekhandel en Uitgeverij’ studeren in Amsterdam. Dat klinkt natuurlijk óók saai, maar het was Amsterdam… Voor een meisje uit Zwijndrecht een groot pluspunt. En het was een mooie mix van Nederlands en een middenstandsdiploma. Dat leek me boeiend. Ik werd redacteur en uitgever, maar ging na een paar jaar werken, theologie studeren in deeltijd. Voor de hobby, dacht ik, want ik wilde nog steeds geen dominee worden. Maar door een aaneenschakeling van toeval (of noem je het dan roeping?) kwam ik toch in de kerk terecht. Als plaatselijk jeugdwerker, bij de landelijke kerk, als kerkelijk werker, en met een uitstapje in het onderwijs, dan toch tja, als dominee in Spijkenisse en later in Engelen.

Geloof, kerk en samenleving. Ik houd van oude vormen, maar niet ‘omdat het zo hoort’, ik houd van de verhalen, maar niet van betweterigheid, ik houd van de gemeenschap, maar niet van geslotenheid, ik houd van de brede traditie, maar niet van angst en exclusiviteit. Uiteindelijk is dat precies waarom ik dus wél dominee ben geworden. Om de kerk te helpen zichzelf weer te zijn: een beweging van mensen die zoekt naar het Koninkrijk van God dat de wereld op zijn kop zet, dat machtsverhoudingen uitdaagt en alle mensen tot hun recht laat komen. Dat is niet altijd makkelijk, maar wel heel waardevol. Omdat ik geloof dat je door nieuwsgierig en open in de wereld te staan, kunt ontdekken dat God ook daar aan het werk is. Als kerk hebben we niet alleen veel te brengen, we mogen ook ontdekken wat ons aangereikt wordt. Zo kun je kerk zijn vanuit een prachtige traditie, maar volop in deze tijd. Ook op de Brabantse Wal. Fijn om nu hier te kunnen werken en samen met collega’s, kerkenraden en alle mensen in en om de kerken op weg te gaan. Want ik kan het natuurlijk niet alleen.

Samen doen. De komende weken ga ik kennis maken met de gemeentes én met de omgeving. Willen jullie met me delen waar ik dan moet zijn? Wat is kenmerkend voor deze regio, wat hoort bij jouw dorp of stad, waar ligt geloof voor het oprapen en waar is geloof hard nodig? Nodig me gerust uit om kennis te komen maken met jou of jouw initiatief. Misschien wil je me wel uitnodigen voor een voetbalwedstrijd of bijeenkomst van de Rotary, misschien wil je samen een stuk wandelen of weet jij in welke kroeg ik wat móet drinken… Samen met de werkgroep ga ik aan de slag om kaders te vinden voor dit werk, samen met u en jou hoop ik ook concreet aan de slag te gaan. Lijkt het je leuk en belangrijk om hier nog meer over mee te denken en hieraan mee te doen? Laat het dan weten dan overleggen we hoe dat kan. Dat geldt dus ook voor mensen die geen lid zijn van de kerk (en dat vooralsnog ook niet willen worden). Deel het met me via mail, Signal of WhatsApp. 

Of kom naar mijn verbintenisdienst op zaterdag (!) 1 november in de Martinuskerk in Halsteren. Daar staat om 16.30 uur de koffie klaar. Om 17.00 uur zal classispredikant ds Marco Luijk me verbinden aan deze vier gemeentes. Na afloop drinken we nog wat met elkaar. In de kerk zal een doos klaar staan waarin u eventueel een kaartje kunt stoppen met uw wensen en ideeën voor de komende tijd.
Dat kan ook via www.pghnv.nl/live of via
www.kerkomroep.nl

Persoonlijk

Ik woon in Wagenberg, dus ietsje verderop. Daar woon ik in een kleine woongemeenschap. We hebben een moestuin, wat kleinvee, lieve honden, eigenwijze katten en een appartement dat we verhuren. We delen het leven (aandacht, eten, zorg) met allerlei mensen om ons heen. We vinden het fijn en belangrijk dat we ruimte en tijd kunnen houden voor meer mensen dan alleen onszelf.

Ik houd van hardlopen (zie ik je 2 november bij de Vestingloop in Bergen op Zoom, of volgend jaar in Steenbergen?), lezen en bakken en koken. Ik vind het fijn als mensen zeggen wat ze op hun hart hebben. Als dat positief is zeker, maar een weerwoord is ook heel waardevol. Daarom kijk ik ernaar uit om ook u te leren kennen.

En natuurlijk op zaterdag 1 november tijdens de verbintenisdienst in Halsteren. Bij de borrel na afloop kunnen we elkaar dan de hand schudden. U kunt ook digitaal meeleven via www.pghnv.nl/live of www.kerkomroep.nl
En vergeet dat kaartje niet…

Meer informatie via pknkerkenbrabantsewal@gmail.com of www.pghnv.nl

Ds. Marloes Meijer, regiopredikant