
D’n Nil ontvangt de Pluim
AlgemeenHALSTEREN - Wie kent hem niet? Corné Langenberg, in de volksmond simpelweg d’n Nil, het gezicht achter cafetaria De Beek. Voor veel Halsternaren is “een frietje halen bij d’n Nil” bijna net zo vanzelfsprekend als een praatje maken aan de bar van zijn cafetaria. Maar Corné Langenberg is meer dan de man van de frietpan: hij is een stille kracht die al jaren het verschil maakt in Halsteren.
Daarom kreeg hij onlangs de ‘Pluim van de burger voor de burger’ uit handen van Adrie Rockx. Adrie zelf ontving deze bijzondere erkenning twee maanden geleden en mocht nu iemand kiezen die volgens hem hetzelfde verdient. Zijn keuze was snel gemaakt. “Wij zijn hier in Halsteren een dorp waar leefbaarheid heel belangrijk is. En als er iemand is die daar een belangrijke bijdrage aan levert, is het Corné wel”, aldus Adrie.
Een frietje mét… een pluim!
De uitreiking verliep zoals je dat bij d’n Nil verwacht: laagdrempelig, hartelijk en met een vleugje humor. Terwijl Adrie zijn speech voordroeg, moest Corné toch even de bitterballen uit het vet halen voor een wachtende klant. “Anders kan ik die pluim gelijk weer inleveren als m’n klant hier niet tevreden is!”, grapte Corné.
Waarom juist Corné?
Adrie stak de loftrompet over d’n Nil, en dat bleek meer dan terecht. Naast de zorg voor zijn eigen gehandicapte dochter ondersteunt Corné elke maand dertien andere kinderen met een beperking. Hij is bovendien een drijvende kracht achter de Roparun in Halsteren en staat bekend om zijn inzet voor minderbedeelden: rond Sinterklaas, Kerstmis en Oud en Nieuw zorgt hij voor boodschappenpakketten en cadeaus voor wie dat hard nodig heeft. Maar Nil’s cafetaria is ook gewoon dé ontmoetingsplek van de wijk – een plek waar bewoners samenkomen, verhalen delen en, ja, ook gewoon een frietje met halen. “Door mensen zoals Corné blijft Halsteren een leefbaar dorp”, sloot Adrie zijn toespraak af.
Houten pluim en speldje met veer
De Pluim van de burger voor de burger is een initiatief van de gemeente Bergen op Zoom. De ontvanger krijgt een houten plankje met een veer, dat hij of zij twee maanden mag houden. Daarna krijgt men een speldje en oorkonde, én de taak om de pluim door te geven aan de volgende Halsternaar die het verdient.
Corné nam de onderscheiding zichtbaar trots in ontvangst - al vond hij het net zo belangrijk dat de bitterballen op tijd bij de klant kwamen. Gefeliciteerd, Corné! Dankzij jou smaakt niet alleen het frietje, maar ook het samenleven in Halsteren een stuk beter.














