Sfeervolle doorkomst Roparun met een aangepast parcours op De Beek in Halsteren.
Sfeervolle doorkomst Roparun met een aangepast parcours op De Beek in Halsteren. Foto: Bep Tielemans

Doorkomst Roparun op De Beek

Algemeen

HALSTEREN - Sinds 2008 organiseert het doorkomstcomité De Beek de passage van de deelnemende lopers en fietsers aan de Roparun. Er mag dus gesproken worden van een jaarlijkse traditie. Door grote wegwerkzaamheden zal de route ook dit jaar ietwat moeten worden gewijzigd. 

Een groot deel van de Burgemeester Elkhuizenlaan is namelijk afgesloten. De karavaan van lopers en fietsers gaat nu via Fabrieksstraat, Waterstraat en Wagnerstraat. Daarna slaan zij linksaf alsnog de Elkhuizenlaan in.
Vorig jaar waren deze tijdelijke straten prachtig versierd. Hopelijk ook deze editie.

Ontbijt is ook een traditie

Zaterdag 7 juni begint het weekend zoals altijd met een ontbijt bij Cafetaria de Beek voor het Runningteam De Brabantse Wal. 

De teamleden kunnen zo goed voorbereid vertrekken naar de officiële start in Frankrijk. Vanzelfsprekend is er “een peptalk” van de voorzitter. En daarna de bussen en de vrachtwagen in, koers richting het vertrekpunt. 

Vrijwilligers voor opbouw en opruimen zijn zeer welkom

Op eerste pinksterdag zondag 8 juni wordt de gele versiering aangebracht, worden de tenten geplaatst en het plein bij het winkelcentrum ingericht. Als er mensen zijn die hierbij assistentie willen verlenen; u bent van harte welkom! 

Speciale serene herdenkingshoek ingericht

Sedert enkele jaren richt Adrie Rockx van Uitvaartverzorging Verbogt Rockx een speciale herdenkingsplek in.
Hier kunnen bezoekers, passanten en deelnemers op een respectvolle manier voor overleden familie en kennissen een lichtje aansteken.
Dit kan geheel gratis gebeuren.

De doorkomst

Bij het plein voor het winkelcentrum wordt een terras gemaakt. Kindervakantiespel “Onder de Panne” plaatst zoals elk jaar springkussens voor de jongere toeschouwers. In de aanbieding zijn overheerlijke ontbijtjes en bijbehorende drankjes. Er is ook een discotheek aanwezig om iedereen in de juiste feestelijke sfeer te brengen. Het Runningteam De Brabantse Wal (nummer 227) zal een tussenstop maken om hun familie, vrienden en kennissen te begroeten. Het doorkomstcomité nodigt toeschouwers uit om de dappere sporters aan te moedigen bij hun estafetteloop van 530 km.