Dit kom je onder meer tegen.
Dit kom je onder meer tegen. Foto: Fred Severin

Rondje Huijbergen met IVN

Algemeen

HUIJBERGEN - Rond Huijbergen liggen prachtige natuurgebieden en cultuurhistorisch is deze omgeving ook zeer interessant. Op zondag 3 augustus verzorgt IVN Groene Zoom hier een excursie met veel reliëf en mooie panorama’s.

De prachtige natuurwandeling begint en eindigt bij Molen Johanna. Gids Fred Severin zal zeker niet nalaten over de geschiedenis van Huijbergen te vertellen. Huijbergen ligt in een sikkelduin. Deze oeroude formatie zorgt voor kuitenbijters als de Nootjesberg, Tiestenberg, Schoelieberg en de Pilberg. De tocht gaat verder door de voormalige kloostertuin van de broeders van Huijbergen en via het Eiland weer terug naar de molen.

Start is om 10.00 uur bij Molen Johanna, Bergsestraat 25a, Huijbergen. De lengte van de wandeling bedraagt ongeveer 6 km. Deelname is gratis. Tip: wandelschoenen en een verrekijker.