
Titurel helpt en eert Roparunhelden
AlgemeenOSSENDRECHT / PUTTE – Als helden elkaar vinden en de krachten bundelen, dan kunnen er de mooiste dingen gebeuren. Met die gedachte besloten de helden van Titurel de helpende hand te bieden aan de Roparunhelden van De L’Oslopers uit Ossendrecht. Zo onstond een unieke samenwerking. Het resultaat, de Heldenspeld, werd uitgereikt aan een bijzondere Roparunner, die hoopt dat de Heldenspelden massaal worden gekocht, omdat elke held een compliment verdient.
Heldenspelden, zo noemt Titurel de bijzondere medailles die haar bewoners ontwikkelden met een belangrijk doel voor ogen: zoveel mogelijk opbrengst genereren voor de Roparun. Martine van der Ruit, teamleider werkgebieden van Titurel, vertelt dat het idee ontstond toen Titurel in gesprek raakte met De L’Oslopers over mogelijke steun: “Wij zorgen graag, we weten dat het geld dat de Roparun inzamelt zéér goed wordt besteed en dragen daar graag ons steentje aan bij. Onze bewoners zijn stuk voor stuk heel creatief, en zo kwamen ze op het idee van de Heldenspelden. Elke heldenspeld is handgemaakt en absoluut uniek. Heel leuk om cadeau te doen aan iemand die je bewondert of waar je van houdt. Ze kosten slechts 5 euro, en de opbrengst gaat volledig naar Roparunteam De L’Oslopers, dat het geld gebruikt om het leven van kankerpatiënten te veraangenamen.”
De eerste Heldenspeld kreeg een bijzondere bestemming. In Ossendrecht weet iedereen dat bijna niemand de titel “Roparunrunheld” meer verdient dan Adriënne van Thillo. Afgelopen pinksterweekend nam zij voor de 25e - en laatste - keer deel aan de monstertocht van ruim 500 kilometer. 22 keer was ze loper, één keer verzorgde ze de catering en de afgelopen 2 edities was ze fietser. Teamcaptain Elly-May van Ginneken lokte Adriënne met een smoesje naar Titurel, waar ze de eerste Heldenspeld kreeg opgeprikt door Leo, één van de bewoners die in het textielatelier van Titurel de Heldenspelden maakt. “Een heel bijzonder moment”, aldus Adriënne, “prachtig om te zien hoe de bewoners van Titurel zo vreselijk hun best doen om van elke Heldenspeld iets speciaals te maken. Ze zeiden dat ik een held ben, maar volgens mij is het andersom: zij zijn de helden, zeker om hoe ze zich inzetten voor de Roparun, die mij natuurlijk heel erg aan het hart gaat.” Dit najaar gaan Titurel en De L’Oslopers nog intensiever samenwerken, bij het maken van de vogeltaarten. Heldenspelden bestellen kan via www.titurelmaakt.nl












