Gerard Joling
Gerard Joling

Feest op de Wal

Algemeen

HOOGERHEIDE - Wat in 2010 begon als een bescheiden feest in een tent aan de Scheldeweg met hoofdact Nick en Simon, is in vijftien jaar uitgegroeid tot een 4-daags festival dat zo’n 12.000 bezoekers trekt. Een 15-jarig jubileum derhalve, waar de organisatie dit jaar extra aandacht aan besteedt. Een grotere roze tent van 32 x 70 meter, een nieuw podium en een nog groter artiestenprogramma zijn enkele opvallende wijzigingen die het BWF 2025 speciaal gaan maken.

Zoals de vaste bezoekers gewend zijn zal het Brabantse Wal Festival (BWF) op zaterdag 19 april weer aftrappen met de Mega Party. Er staan grote acts op de poster waaronder Outsiders, Darkraver, Pat B, DJ Sarah Lynn, Viktor Verhulst, 2 Fabiola en Kris Kross Amsterdam. De Mad Men Band zal de bezoekers verrassen met een spetterend live optreden, dat belooft de kers op de taart te worden van een prachtige dag. Sinds enkele jaren is tijdens De Mega Party, De Hollandse Avond en De Koningsdag de Versteden buitenbar een vaste plek waar velen een feestje bouwen met DJ Dave, DJ Joshua, DJ Cork, DJ Kroescontrol, DJ Nando en DJ Sarah Lynn. Een unieke tweede area die het festival nog completer maakt.

Traditioneel volgt op de zondag na de Mega Party de Muziekmiddag. Deze Muziekmiddag is een absolute aanrader voor de liefhebbers van Nederlandstalige muziek. Het BWF richt de grote tent dan speciaal in om zo’n 700 bezoekers te ontvangen aan lange tafels en zitplaatsen. In de loop van de jaren is dit evenement uitgegroeid tot een gezellige top-middag voor ouderen, maar de laatste jaren zijn ook steeds meer jongeren en families van de partij. Tijdens deze jubileumeditie gaat het dak er helemaal af. Onder leiding van zanger en presentator Jan van Brabant verwelkomt Hoogerheide onder andere Corry Konings, Ronnie Tober, Jacques Herb, Marco de Hollander en John de Bever. Voor iedereen die niet aanwezig kan zijn op deze middag is er weer een live TV-uitzending op ZuidWest TV gepland, zodat niemand deze fantastische middag hoeft te missen. Ook na het festival zal deze muziekmiddag nog vele malen worden herhaald op de regionale TV zender.

Jan Smit en Gerard Joling. Bekendere en betere artiesten dan deze twee toppers zijn er bijna niet te vinden in Nederland. Het onvoorstelbaar aantal grote hits van beide artiesten spreekt tot de verbeelding. De organisatie is daarom blij dat ze allebei van de partij zijn op vrijdag 25 april.

Topartiesten Jan Smit en Gerard Joling komen de dampende tent tijdens de Hollandse Avond op z’n kop te zetten. Jan Smit komt zelfs voor de derde keer naar Hoogerheide. Maar behalve deze absolute sfeermakers is de avond gevuld met tal van opkomende en bekende namen. De avond begint al vroeg met zangeres Senna, waarna de volgende zangers de avond vullen met hun feestrepertoire: Gerard Joling, Robert van Hemert, Arjon Oostrom, Ammar, Jeffrey Heesen & Brace, Bonte Carlo, Zanger Alex, Pascal Redeker en Jan Smit.

Misschien niet algemeen bekend, maar het Brabantse Wal Festival is ooit ontstaan rond de Koningsdag  (toen nog Koninginnedag). Deze is dit jaar op zaterdag 26 april. Daar waar in de eerste jaren de sportievelingen in actie kwamen tijdens de zeskamp en later de mudrun, organiseert het BWF nu een speciale GRATIS middag voor kinderen. Want ook voor hun én hun ouders en opa’s en oma’s maakt het BWF er een feest van. Het terrein staat bol van de activiteiten voor de kleintjes: schminken, tommelen, springkussens, een grote eendjesvisbaan, en optredens van Juf Roos (bekend van het theater), De Gebroeders Ko Meezing Sjo en niemand minder dan Meester Frans met SimsalaSaartje. Samen met sponsors Van der Pol Pallets, Versteden BV en Tummers Metal Solutions zal het decoteam van het BWF weer exclusief inrichten. Een samenwerking die vanaf vorig jaar geïntensiveerd is, waardoor het terrein, de buitenbar en het podium tot de verbeelding spreken.

Zoals de Brabantse Wal Festival ooit begonnen is als klein popfestival onder de naam Primera Pop, zo wordt ieder jaar de feest-vierdaagse afgesloten op 26 april met de GRATIS Pop & Rockavond. De lokale rockband Nytrox en zangeres Mardi openen de popavond, waarna de bekende rockband Steam Sister de avond én het BWF knallend afsluiten.

Na de feestelijke en muzikale festiviteiten op de Brabantse Wal is op zondag 27 april de beurt aan de krachtpatsers van de Highland Games en de wielrenners die gaan strijden om de overwinning tijdens de Hive Slag om Woensdrecht. (Hive Aerospace Collective is de nieuwe naamgever van De Slag om Woensdrecht) De finish van de klassieker is op de Scheldeweg ter hoogte van het BWF terrein. De “Schotse highlanders” strijden op het terrein van het Brabantse Wal Festival. De toegang tot deze evenementen is ook gratis.

Alle artiesten die dit jaar acte de présence geven: (enkele foto’s van topartiesten volgen)

BRABANTSE WAL FESTIVAL         
        
MEGA PARTY         
19-4-2025         
ARTIEST/ACT         
BUITENBAR         
JOSHUA- CORK -KROESCONTROL         
DJ DAVE - DJ NANDO         
SARAH LYNN         
        
HOOFDPODIUM TENT         
HET VERBONDT         
DJ SARAH         
DARKRAVER         
OUTSIDERS         
PAT B         
KRUZO         
2 FABIOLA         
VIKTOR VERHULST         
TURFYGANG         
KRIS KROSS         
MAD MEN BAND         
        
        
        
MUZIEKMIDDAG         
20-4-2025         
ARTIEST/ACT         
DAVE         
CORNÉ VAN MEER         
DUBBEL SOLO         
JAN VAN BRABANT         
RONNIE TOBER         
JACQUES HERB         
CORRY KONINGS         
JOHN DE BEVER         
MARCO DE HOLLANDER         
        
        
        
HOLLANDSE AVOND         
25-4-2025         
ARTIEST/ACT         
SENNA         
JEFFREY HEESEN & BRACE         
AMMAR         
GERARD JOLING         
ALEX         
ARJON OOSTROM         
ROBERT VAN HEMERT         
PASCAL REDEKER         
JAN SMIT         
BONTE CARLO         
        
        
KONINGSDAG KINDERMIDDAG         
26-4-2025         
ARTIEST/ACT         
KINDERMIDDAG         
DJ DAVE         
SIM SALASAARTJE         
DJ DAVE         
JUF ROOS         
DJ DAVE         
GEBROEDERS KO         
MEET & GREET MEESTER FRANS         
DJ DAVE         
        
POPAVOND         
MARDI         
NYTROX         
STEAM SISTER         

Jan Smit