
De Scheldezonen verzorgt winterconcert
AlgemeenHOOGERHEIDE - Onder de noemer ‘De Scheldezonen goes classic’ geeft harmonie de Scheldezonen uit Hoogerheide op zondagmiddag 14 januari 2024 om 14.00 haar traditionele Winterconcert in de theaterzaal van MFC Kloosterhof in Hoogerheide.
‘De titel van het concert zegt het al; dit Winterconcert heeft zoals altijd weer een klassiek tintje’ vertelt dirigente Judith van Boven. ‘Maar daarbij hoef je heus niet te denken aan zware klassieke muziek, maar eerder aan lichtvoetige klassiekers en originele voor blaasorkest gecomponeerde werken. Zo brengen we onder andere originele blaasmuziek van Carlos Marques en Carl Wittrock, maar bijvoorbeeld ook muziek van Mozart, en bekende songs uit de musical Elisabeth komen voorbij. En wat te denken van een aantal prachtige filmklassiekers zoals Skyfall en Unchained Melody? We schotelen het publiek echt een heel divers programma voor!’
Tijdens het jaarlijkse winterconcert treden ook steeds solisten uit de eigen gelederen voor het voetlicht. En dit keer zijn dat twee jonge solisten: Lars van Dijk (het jongste lid van het orkest) soleert op trompet in Little Concerto en Esmee de Baat brengt op melodisch slagwerk het wereldberoemde Czardas van Vittorio Monti. De Scheldezonen zijn trots op deze jonge solisten.‘Natuurlijk hopen we dat zij met hun solo-optredens ook weer andere kinderen en jongeren inspireren om muziek te gaan maken!’
Het concert begint om 14.00 en de toegang is gratis.
Nog meer jonge muzikanten
Binnen de Scheldezonen zijn nog meer jonge leerlingen actief, maar zij spelen op dit moment nog niet mee in het orkest. Ze volgen wel al een tijdje instrumentale lessen bij de gediplomeerde docenten die binnen de vereniging actief zijn. Het komende halfjaar gaan deze leerlingen samen met de harmonie werken aan een muziekstuk dat in de zomer van 2024 zal worden uitgevoerd op het zomerconcert. ‘Op die manier willen we hen de basis en vooral het plezier van het samenspelen in orkestverband meegeven. Door middel van buddy’s in het orkest worden ze snel opgenomen in de hechte en warme groep die dit orkest vormt’, aldus van Boven.
Vroeg in het jaar
Het Winterconcert is dit jaar (vanwege een vroege Carnaval) vroeger in het jaar gepland dan gebruikelijk. En dat is best een uitdaging voor orkestleden en dirigent. Maar tegelijkertijd is het Winterconcert nu ook een mooi moment om muziekvrienden te ontmoeten en elkaar met muziek alle goeds toe te wensen voor het nieuwe jaar! Het concert begint om 14.00 en de toegang is gratis.














