
KPJ Halsteren viert 90-jarig jubileum
AlgemeenHALSTEREN - KPJ Halsteren bestaat 90 jaar en viert dit met een reünie op 9 september voor alle (oud-)leden. Want al wordt de vereniging 90 jaar, de KPJ is nog altijd jong en springlevend.
Jubilerende KPJ Halsteren is onder meer bekend van het organiseren van Schuurfeest en Tractorpulling Halsteren. Buiten deze evenementen organiseert de vereniging ook diverse activiteiten voor de eigen leden. dat zijn er meer dan honderd. Ze ondernemen gezamenlijk allerlei activiteiten zoals kanoën, dropping, autospeurtochten, trekker toertochten, bowlen, karten en bezoeken van diverse feestavonden.
Naast de gezelligheid die er is bij het organiseren van de evenementen leren de leden ook iets bij over verantwoordelijkheden, zoals de logistiek, veiligheid, planning en financiën. Hierdoor is de onderlinge band sterk en is iedereen altijd trots op hetgeen er als club wordt neergezet.
De vereniging vond zijn oorsprong in 1933 onder de naam ‘Rooms-Katholieke Jonge Boerenstand’ (ofwel RKJB), waarbij je destijds enkel lid mocht worden als je praktiserende jonge boer was. In de 90 jaar dat de vereniging bestaat is er veel veranderd. Zo bestond de vereniging destijds uit eigen sportclubs en een toneelvereniging. Naast deze activiteiten werden er ook cursussen georganiseerd, gericht op de landbouw. Vrouwen konden indertijd geen lid worden, ook moest men de vereniging verlaten wanneer men ging trouwen. Deze regels gelden al een lange tijd niet meer. Zo bestaat de vereniging nu uit meer dan honderd enthousiaste mannen en vrouwen die zowel binnen als buiten de agrarische sector werkzaam zijn en zo een gezellige en gevarieerde club vormen.
Toch zijn er ook overeenkomsten te vinden tussen de vereniging van toen en nu. Zo werden er vroeger activiteiten georganiseerd voor de leden, zoals ‘Trip in het duister’, een vroegere versie van de huidige dropping. Ook is er nog altijd veel affiniteit met het boerenleven en is de KPJ nog altijd een plek waar jongeren uit de buurt elkaar kunnen leren kennen en zo vriendschappen en herinneringen voor het leven kunnen maken.
Reünie
Op 9 september zullen deze herinneringen op de reünie opnieuw opgehaald worden. Zo worden de oude fotoboeken weer uit het archief gehaald en klaargelegd. De feestavond begint met een barbecue met daarop aansluitend een gezellige feestavond om niet snel te vergeten! Er zal onder meer een fotohoek ingericht worden en een feestband zal de avond samen met DJ van de V van goede feestmuziek voorzien! De reünie wordt speciaal georganiseerd voor oud-leden en huidige leden. Er zijn honderden uitnodigingen verstuurd door de organisatie waarbij getracht is iedereen persoonlijk te bereiken. Meer weten of lid worden? Bezoek dan website: www.kpjhalsteren.nl















