Afbeelding
Foto: Brandweer Hoogerheide

Buitenbrand aan bosrand Zandfort

Algemeen

HOOGERHEIDE - De brandweer is maandagavond met spoed uitgerukt voor een buitenbrand aan het Zandfort. De melding kwam om 18:10 uur binnen, waarna naast een tankautospuit ook een tankwagen voor de watervoorziening werd gealarmeerd.

De brand werd in eerste instantie gemeld op het Zandfort, maar bleek uiteindelijk te woeden aan de bosrand achter de groenstrook. Tijdens het aanrijden werd al een flinke rookpluim waargenomen. Hierop werd direct opgeschaald en de tankwagen opgeroepen om voldoende bluswater beschikbaar te hebben. Nog voordat de brandweer arriveerde, hadden omwonenden al een eerste bluspoging ondernomen.

De brandweer nam de werkzaamheden vervolgens over en wist het vuur snel onder controle te krijgen. Met behulp van een natuur-waterscherm is het verbrande gebied uitgebreid nageblust om te voorkomen dat het vuur opnieuw zou oplaaien.

Door het snelle optreden van zowel de bewoners als de brandweer bleef de schade beperkt tot een stuk begroeiing aan de bosrand. Over de oorzaak van de brand was niet meteen iets bekend.