Heemkundekring Halchterth
Heemkundekring Halchterth

Vergadering Heemkundekring

Algemeen

HALSTEREN / LEPELSTRAAT - Heemkundekring Halchterth houdt donderdag 27 maart ledenvergadering in Hof van Ram, De Beeklaan 29A. Aanvang 20.00 uur, zaal open om 19.30 uur.

Besproken worden onder meer de toekomst van Het Markiezenhof en ontwikkelingen op terrein Sint Elisabeth. Na afloop van de vergadering verzorgt Janus van der Zande een fotopresentatie over Halsteren, met als titel ‘Van de hak op de tak’. In de vorige bijeenkomst van Halchterth gaf raadslid / oud-wethouder Arjan van der Weegen een uiteenzetting over het laatste boek van Piet van Watering: Noverre, over de historie van de Auvergnepolder. Het prachtige boekwerk is nog verkrijgbaar.

Voor scoutinggebouw Samarbete aan De Beeklaan is een aanvraag Rijksmonument ingediend, de heemkundekring ondersteunt dit.

3. Verslag vorige vergadering
Geen op- aanmerkingen, goedgekeurd en vastgesteld.

4. Evaluatie lezing over meekrap
Deze lezing werd door Martin Valkhoff en Jan van Trijen gegeven. Allereerst is ons de historie van de meekrap uitgelegd waarna Martin ons over de kleur (meekrap)rood in de verf vertelde. Het was heel interessant, we hebben veel geleerd.

5.
Schenkingen vervalt, hiervoor in de plaats uitleg Bert Burggrave over de ontwikkelingen i.v.m. St. Elisabeth
Bert is naar de info middag geweest, het huidige plan is om 2 L vormige gebouwen, één evenwijdig met de Schoolstraat en de andere met de Gasthuisstraat te realiseren. Hierin is voorzien in 80 appartementen en 9 hospice kamers. Er komt ook een restaurant en een wandeltuin. Men probeert eind dit jaar met de bouw te beginnen. De planning is dat eind 2027 de bouw gereed is.

6. Vorderingen verbouwingen in en om heemhuis
Geen nieuws te melden.

7. Nieuwe vertegenwoordiger Stichting de Brabantse Wal gezocht
En gevonden in de persoon van Nic van de Bogaart.

8.
Dinsdag 11 februari fotopresentatie door Janus van der Zande, aanvang 14.00
Tijdens deze presentatie over de Watersnoodramp waren ongeveer 30 personen aanwezig. Na zoveel jaar blijft het onderwerp nog steeds aangrijpend.

9. Rondvraag
Adri Verdult vraagt wat er met de schilderijen die opgeslagen staan gaat gebeuren. Deze gaan binnenkort weg. Er zijn er al een aantal verkocht.

Rene Kaaks, heeft een mail over een aangeboden mangel voorbij zien komen. Deze is op te halen na vakantie van de eigenaar. Wout geeft de gegevens door.

Lia mededelingen, Stadsherauten Steenbergen presenteren een film drieluik over de geschiedenis en ontwikkeling van Steenbergen. Dit vindt plaats op dinsdagmiddag 25 maart 2025. Lia maakt nog een persbericht.

13 april is er weer een dialect café in Ossendrecht. Ieder die mee wil doen is welkom.

Wout Hagenaars en zijn vrouw presenteren een causerie over hun tocht van Bergen op Zoom naar Nice. Dit op 15 april in de middag.

Koningsdag vieren we dit jaar op zaterdag 26 april, er worden weer diverse activiteiten georganiseerd. Adrie Jonkers is toegevoegd aan de evenementen commissie.

Wout Hagenaars, we leren als nieuwe gidsen weer veel nieuwe dingen. Er hebben zich nu 5 gidsen als vaste gidsen voor de Quirinuskerk aangemeld en een paar vaste gidsen voor Monumentendag.

10. Pauze
11.
Presentatie over het boek Auvergnepolder door Arjan van der Weegen

Agenda
Dinsdag 11 maart fotopresentatie door Janus van der Zande over huize St. Elisabeth, van te voren aanmelden , aanvang 14.00
Dinsdag 25 maart Film Stadsherauten Steenbergen, aanvang 14.00
Donderdag 27 maart ledenvergadering, daarna fotopresentatie over Halsteren
Dinsdag 8 april fotopresentatie door Janus van der Zande, aanvang 14.00
Zondag 13 april dialect café in Ossendrecht
Dinsdag 15 april Causerie Wout Hagenaars over hun reis naar Nice, aanvang 14.00
Woensdag 30 april jaarvergadering
Dinsdag 13 mei fotopresentatie door Janus van der Zande, aanvang 14.00
Woensdag 28 mei ledenvergadering
Dinsdag 10 juni fotopresentatie door Janus van der Zande, aanvang 14.00

In de maanden juni en juli is er geen ledenvergadering