Enorme rotzooi achter de woning die gesloten is vanwege drugs.
Enorme rotzooi achter de woning die gesloten is vanwege drugs.

Overlast door sluiting woning

Algemeen

LEPELSTRAAT - Omwonenden van het woonhuis op de hoek van de Pater Damiaanstraat/Zoekweg in Lepelstraat, dat een tijdje terug op last van de burgemeester is gesloten vanwege drugs, klagen over overlast. 

Vanaf begin februari ligt achter de gesloten woning een tuin vol met rotzooi en vele tientallen vuilniszakken met allerlei afval. Onkruid tiert er welig en het is een paradijs voor muizen en ratten.

Buren die al tientallen jaren wonen en werken in het aangrenzend pand ondervinden maandenlang last en hebben hierover zowel de gemeente als woningcorporatie Stadlander benaderd. Echter, de buren denken de dupe te worden van een kat en muisspel over wie er opdraait voor de kosten van het verwijderen van de troep. “Wij zijn het spuugzat, er gebeurt niets terwijl de overlast toeneemt. We hebben veel last van grote blauwe vliegen, de schutting dreigt het te begeven van de rotzooi die er tegenaan ligt. Toen we deze zomer voordat we op vakantie gingen onze tent uitzetten, bleek die helemaal aangevreten te zijn door muizen en ratten”, laat mevrouw Bruijs weten. 

Haar man vertelt dat de hoekwoning op de nominatie staat om gesloopt te worden. “Aan de voorzijde van de woningen bij ons om de hoek is alles onlangs netjes gemaakt. Wellicht is dit gedaan omdat binnenkort de burgemeester op bezoek komt in Lepelstraat. Echter achter de woning, uit het zicht, ligt de enorme hoop rommel. We hebben de houten erfafscheiding uit voorzorg aan onze zijde gestut omdat die het dreigt te begeven.” 

Door de schutting heen en met behulp van een trap is de enorme troep goed te zien. Volgens de buurman heeft zich de laatste jaren heel wat afgespeeld in de anti-kraakwoning. Eerst woonde er een vrouw met drie kindjes maar er kwamen steeds meer bewoners bij. Drugs speelden een rol bij het feit dat het steeds fout liep. Een van de mannen die er woonde was wel vriendelijk, we maakten wel eens een praatje. Ik heb nog vergeefs geprobeerd hen te helpen, door hem vast werk aan te bieden. Maar vanwege drugs was een normaal leven blijkbaar niet mogelijk.”

De familie Bruijs runt al tientallen jaren een metaalbewerkingsbedrijf op het terrein, grenzend aan de te slopen woningen, en woont in een vrijstaand huis nabij het bedrijf. “De woningstichting heeft ons een bod gedaan, want het terrein zou zich uitstekend lenen voor meer woningbouw. Hier konden we echter niet mee akkoord gaan. We vragen ons af, wanneer de huizen hiernaast gesloopt gaan worden. Misschien wacht de woningstichting wel tot dat moment met het verwijderen van de troep. Of totdat de bewoner terugkomt, maar het kan zo echt niet langer.”

Reactie Stadlander:
“Het is vervelend dat buren hinder hebben van deze situatie. Op last van de burgemeester was de woning tot 31 juli gesloten. Ook wij mochten de woning en de tuin tot die tijd helaas niet betreden”, legt Mariëlle Franken namens woningcorporatie Stadlander uit. Zij vervolgt: “We werken juist aan buurten en straten waar het prettig wonen en leven is. Waar het schoon, heel en veilig is. Zodra het kon hebben we de huur opgezegd, een voor- en eindinspectie met de huurder gehad en de voortuin opgeruimd. We zijn in afwachting van een offerte en verwachten binnenkort ook met het opruimen van de achtertuin te kunnen starten.”

De schutting dreigt het te begeven.
Vanwege drugs gesloten woning in Lepelstraat.