
Zomermarkt bij Hoogerwaard
AlgemeenHOOGERHEIDE – Waar ‘s ochtends nog een paar flinke buien over de tuin van Hoogerwaard trokken, brak ‘s middags de zon door. Precies op tijd voor de jaarlijkse zomermarkt van tanteLouise. Bewoners genoten van muziek, beweging, lekkernijen en vooral van veel gezelligheid.
De zomermarkt wordt ieder jaar georganiseerd voor de bewoners van Hoogerwaard. Volgens coördinator facilitair Marleen Arensman is juist de zomer een periode waarin zo’n middag extra waardevol is. “Veel familieleden zijn op vakantie en daardoor is het hier soms wat stiller. Met deze zomermarkt willen we de bewoners juist in deze periode een fijne dag bezorgen.”
Waar de markt in het eerste jaar ook toegankelijk was voor omwonenden en andere inwoners van Hoogerheide, koos Hoogerwaard er dit jaar voor om de dag helemaal te richten op de eigen bewoners. Maar ook mantelzorgers, medewerkers en zeker de vrijwilligers mochten meegenieten. Die laatste groep verdient volgens Arensman extra aandacht. “Onze vrijwilligers zijn goud waard. Ze staan het hele jaar voor onze bewoners klaar.” De zomermarkt is daarom nadrukkelijk ook een gezellige dag voor hen.
En stilzitten was er bepaald niet bij. Carlijn Markx kreeg de armen de lucht in tijdens dansen op beweging. Naast haar werk als gastvrouw in de brasserie bij tanteLouise geeft zij zumbales en die ervaring kwam goed van pas. Vanuit stoelen en rolstoelen werd enthousiast meegedaan op de muziek.
Daarna nam het duo Anita en Ed het stokje over. Met zang, dans, oud-Hollandse liedjes, volksliederen en de nodige grapjes zorgden zij voor herkenning en vrolijkheid.
Ook het eigen personeel kroop voor de gelegenheid in een andere rol. Rianne Lemans, normaal facilitair medewerkster, verruilde haar werkkleding voor een vrolijk aardbeienkostuum. “Dit is heerlijk om te doen. Op zo’n dag trek ik met plezier mijn aardbeienpak aan om een lach op ieders gezicht te brengen.”
En bij een zomermarkt hoort natuurlijk wat lekkers. Poffertjes, saté en hamburgers vonden gretig aftrek, maar met de inmiddels zomerse temperaturen waren vooral de ijsjes en aardbeien met slagroom favoriet.

















