
Woensdrecht presenteert een sluitende begroting 2026
AlgemeenHOOGERHEIDE - De gemeente Woensdrecht heeft de begroting voor 2026 rond. Het college van burgemeester en wethouders presenteert een sluitende begroting met een positief saldo van € 806.472. Ook het meerjarenperspectief laat positieve cijfers zien.
Volgens het college biedt dit een stevig financieel uitgangspunt bij de start van de nieuwe bestuursperiode 2026–2030. De gemeenteraad zal de begroting binnenkort behandelen.
De begroting voor 2026 wordt toegelicht door wethouder Maikel van der Poel. Voor hem is het de eerste keer dat hij deze taak namens de gemeente Woensdrecht op zich neemt.
Laatste begroting van deze raadsperiode
De begroting 2026 is de vierde en laatste in de huidige raadsperiode. Voor komend jaar verwacht de gemeente € 79,4 miljoen aan uitgaven en € 80,2 miljoen aan inkomsten. Daarmee sluit de begroting met een positief saldo van ruim acht ton.
Goede uitgangspositie voor de toekomst
Tot aan de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 werkt het college verder aan de doelen uit het huidige werkprogramma. De nieuwe bestuursperiode start met een gezonde financiële basis. “We hebben te maken met een solide vermogenspositie en een positief saldo. Dat geeft vertrouwen voor de toekomst”, aldus het college.
Geen ‘ravijnjaar’ in Woensdrecht
Waar landelijk gesproken wordt over het ‘ravijnjaar 2026’, blijft Woensdrecht positief. Door aanvullende financiering vanuit het Rijk en een behoedzaam financieel beleid kan de gemeente ook de komende jaren zwarte cijfers laten zien.
Positieve vooruitzichten
Het meerjarenperspectief toont voor de komende jaren eveneens positieve resultaten:
Jaar Begrotingssaldo
2026 € 806.472
2027 € 2.078.306
2028 € 748.445
2029 € 1.616.042
De volledige begroting is online te bekijken via: https://woensdrecht.begrotingonline.nl














