
Huldiging kampioen EK zweefvliegen Lars van Breemen
AlgemeenHOOGERHEIDE / HUIJBERGEN - Lars van Breemen uit Huijbergen is woensdagmiddag op het gemeentehuis gehuldigd door burgemeester Adriaansen en wethouder Schuurbiers. Lars werd onlangs Europees kampioen zweefvliegen in Prievidza, Slowakije.
Lars (25) is vanaf z’n geboorte opgegroeid met zweefvliegen, hij komt uit een echte zweefvliegfamilie. De vakanties waren vaak vliegvakanties en het was al vroeg duidelijk dat hij ook zou gaan zweefvliegen. Samen met zijn vader en moeder runt hij een webshop in alle zweefvliegbenodigheden, van kleding tot vliegtuigonderdelen. Lars is instructeur en lid bij de WBAC en vliegt wekelijks vanaf vliegbasis Woensdrecht. De trainingen in Nederland zijn van maart tot oktober.
Lars is op dertienjarige leeftijd begonnen met vliegen en maakte op zijn veertiende de eerste solovlucht. Op zijn zeventiende vloog hij al zijn eerste wedstrijd. Lars ging met het Nederlandse Juniorenteam op pad naar Prievidza, Slowakije. Slowakije is een heel ander landschap dan Nederland. Hier is het vlak en in Slowakije is het heuvelachtig, dus de nodige voorbereidingen zijn er wel geweest. Zo is Lars gaan trainen in de Franse Alpen als voorbereiding op het heuvelachtige landschap.
Zweefvliegen tijdens een wedstrijd doe je niet alleen, er staat nog een heel team achter. Zo krijgt Lars tijdens de wedstrijd ook genoeg informatie binnen van het team dat aan de grond blijft staan.
Alle vliegdagen tijdens het Europees Kampioenschap was Lars bij de eerste vijf. De laatste twee dagen kwam Lars als eerste binnen. De laatste dag heeft Lars de vorige kampioen verslagen en werd hij Europees kampioen.


















