
RKSV Halsteren weeknieuws
AlgemeenHet regende afgelastingen afgelopen weekend. Pluvius liet zich gelden. Gelukkig gingen er nog genoeg wedstrijden wél door. Komend weekend is het weer de voetballers en de velden hopelijk wat gunstiger gezind. De resultaten van de beide hoofdmachten leden er niet onder: zowel Halsteren 1 als de beloften pakten de drie punten.
Halsteren 1 ziet inzet beloond tegen Wittenhorst
In een poule waarin iedereen van iedereen kan winnen was het de vraag of Halsteren in staat was het gepromoveerde Wittenhorst in Horst te verslaan. Met een langzaam aan leeglopende ziekenboeg maar zonder sterkhouders als Moerland, Jagernath (beide langdurig geblesseerd) en Benschop (geschorst) begon Halsteren op redelijke oorlogssterkte aan het duel. Wittenhorst was in de beginfase de gevaarlijkste ploeg, maar gaande de eerste helft kreeg Halsteren meer grip op de wedstrijd. Het resulteerde vlak voor rust in een verdiende 0-1 voorsprong dankzij een schitterende treffer van gelegenheidsaanvaller Hafid Jahaoui. De na rust voor Jasper Gunter in de plaats gekomen Melvin de Leeuw tekende koud in het veld voor de 0-2 en Halsteren leek op rozen te zitten. Maar vlak na deze treffer kon aanvoerder Jelle Voermans met een rode kaart het veld verlaten. Met tien man wist Halsteren op de been te blijven. Een kwartier voor tijd toegekende strafschop kon zelfs nog worden gemist om de zege te behouden. De gouden wissel Merlijn Roels zette vlak voor tijd Halsteren op een comfortabele 0-3 voorsprong. Maar in blessuretijd werd het toch nog even spannend. Wittenhorst veerde op na de 1-3 en tekende vier minuten later zelfs nog voor de 2-3. Verder kwam de thuisploeg niet en Halsteren kon de drie punten op basis van inzet verdiend bijschrijven. Halsteren wipt over Wittenhorst heen op de ranglijst en bezet nu de zesde plaats. Komend zaterdagavond komt titelkandidaat UDI’19/CSU uit Uden op bezoek. Die wedstrijd begint om 18.00 uur en is gratis toegankelijk!
Beloften pakken volle buit tegen Stellendam
Ook geen eenvoudige opdracht voor het beloftenelftal in het thuisduel tegen Stellendam. Aansluiting bij de subtop was voor beide teams het doel. Halsteren ging echter effectiever met de kans om, maar kwam - na een 0-0 stand bij rust - in de tweede helft op een 1-0 achterstand. Die werd vakkundig omgebogen tot een 1-3 eindstand dankzij treffers van Steven van der Spek, Rob Roelands en Thom Luyks. Vanaf de vierde plek op de ranglijst kan met vertrouwen uitgekeken worden naar de streekderby tegen het Dinteloordse Prinsenland, dat momenteel de zevende plek bezet (met een wedstrijd minder gespeeld). Die wedstrijd start a.s. zaterdag om 14.30 uur op sportark Molenkreek.
Resultaten standaardjeugdelftallen
De punten bleven in Terneuzen na het duel tussen onze JO13-1 en dat van Terneuzense Boys. Door de 3-1 nederlaag moet het team momenteel genoegen nemen met een plekje in de middenmoot van de hoofdklasse.
De JO15-1 ging met een 7-3 nederlaag tegen MOC’17 de bietenbrug op. Een goed resultaat tegen Terneuzen aanstaande zaterdag is wenselijk om uit de onderste regionen van de hoofdklasse weg te blijven.
Een gelijkspel viel de JO17-1 ten deel in het uitduel tegen SJO HSV’20 in Kloosterzande. Met de 3-3 remise pakte het verdienstelijk een punt, maar mist het team wel de kans om a.s. zaterdag bij winst op koploper Roosendaal de koppositie in de hoofdklasse over te nemen.
In Zevenbergen klopte de JO19-1 Virtus met 0-1. Een belangrijke driepunter, want hierdoor staat de ploeg op een gedeelde tweede plaats in de hoofdklasse.
Wedstrijdprogramma thuis
Donderdag 23 november
20:00 Halsteren 35+2 - De Markiezaten 35+2
Zaterdag 25 november
08:30 Halsteren JO7-1 - WHS JO7-1; Halsteren JO7-2 - SC Gastel JO7-3; Halsteren JO9-3 - METO JO9-2; Halsteren JO10-3 - Smerdiek JO10-1; Halsteren JO8-3 - Steenbergen JO8-3; Halsteren JO11-3 - Tholense Boys JO11-1; Halsteren JO8-2 - SC Gastel JO8-1; Halsteren JO9-1 - JEKA JO9-3JM; Halsteren JO10-1 - MZC’11 JO10-1; Halsteren JO13-4 - ST Vosmeer/NVS JO13-1JM
08:50 NVS JO7-1 - Halsteren JO7-1; Roosendaal JO7-2 - Halsteren JO7-2
09:10 Halsteren JO7-1 - MZC’11 JO7-2; Halsteren JO7-2 - METO JO7-2
09:45 Halsteren JO14-1 - DOSKO JO14-1; Halsteren JO15-1 - Terneuzen JO15-1; Halsteren JO11-1 - VVR JO11-1; Halsteren JO12-1 - WFB JO12-1
11:15 Halsteren JO13-1 - RBC JO13-1; Halsteren JO13-2 - SC Gastel JO13-1; Halsteren JO19-1 - Hoeven JO19-1
13:00 Halsteren MO15-1 - Unitas’30 MO15-2; Halsteren JO16-2 - Prinsenland JO16-1; Halsteren JO17-1 - Roosendaal JO17-1
15:00 Halsteren 2 - Serooskerke 2; Halsteren 5 - Alliance 3; Halsteren 4 - Vrederust 2; Halsteren 6 - METO 2
18:00 Halsteren - UDI’19/CSU
Zondag 26 november
11:00 Halsteren 2 - DEVO 2; Halsteren 3 - Lepelstraatse Boys 2
Kijk voor meer informatie op www.rksvhalsteren.nl.













