
‘Huurbevriezing niet de oplossing’
AlgemeenBERGEN OP ZOOM - REGIO - Afgelopen donderdag is bekend geworden dat voor alle huurders van sociale huurwoningen dit jaar de huur bevroren wordt; geen huurverhoging dus.
Goed nieuws voor huurders van woningcorporatie Stadlander in het algemeen. Toch is Stadlander verbaasd over dit besluit, omdat het afwijkt van de afgesproken lijn om meer maatwerk te leveren.
Minister Ollongren (BZK) heeft in een brief aan de Tweede Kamer laten weten hoe ze de motie huurbevriezing uitwerkt, die eerder is aangenomen. Dit betekent dat er een eenmalige huurbevriezing komt. Daar tegenover staat een financiële compensatie voor de woningcorporaties. Dat is belangrijk want zo gaan hun investeringen in duurzame woningen en leefbaarheid onverminderd door. Toch is deze regeling niet de oplossing. Nu profiteert iedereen er van, ook al hebben sommige huurders dat vanuit financieel oogpunt niet nodig.
Ko Droogendijk, directeur Klant en Gebied van Stadlander licht toe: “Natuurlijk is dit goed nieuws voor onze huurders. Maar we willen benadrukken dat het geen structurele oplossing is voor de minima. Voor Stadlander betekent dit 1 miljoen minder huuropbrengsten per jaar. Geld dat nodig is voor nieuwbouw, duurzaamheid en leefbaarheid.”
De Minister heeft aangegeven dat zij corporaties wil gaan compenseren middels een structurele korting op de verhuurdersheffing. Hoe dit er voor Stadlander uitgaat zien is op dit moment nog niet bekend.









