Maquette duurzame wijk door de Rode Schouw te zien in de Wittenhorst.
Maquette duurzame wijk door de Rode Schouw te zien in de Wittenhorst. Foto: Bep Tielemans

Rode Schouw maakt wijk duurzaam, circulair en vol met slimme oplossingen

HALSTEREN - Kindcentrum de Rode Schouw organiseerde een zeer geslaagde Techniekweek. De week stond volledig in het teken van circulaire techniek en duurzaamheid, een thema dat perfect past bij de toekomst die de school de leerlingen wil meegeven.

De centrale uitdaging luidde: “Halsteren krijgt een nieuwe wijk. Hoe ontwerpen wij samen de duurzaamste wijk van Nederland?” Maandag werd het project gepresenteerd en elke middag werkten alle groepen – van kleuters tot en met groep 8 – aan een groot gezamenlijk maquetteproject. De hele school dacht na over toekomstbestendige keuzes.

Met De Kok Bouwgroep maakten groep 5-7 samen stevige, duurzame vogelhuisjes. Techlab Curio (groep 8) verzorgde twee robotica-workshops gericht op automatisering. Kids & Circulair stond centraal bij groep 1-2: De tuin van Stip, leren over natuur en kringlopen. Groep 7 kreeg een workshop over afwatering, biodiversiteit en hittestress.

Grootse eindpresentatie

Op vrijdagmiddag werd de Techniekweek feestelijk afgesloten. Op een vol schoolplein presenteerden de leerlingen met enthousiasme hun duurzame wijk. Bezoekers konden de maquette van dichtbij bewonderen en ontdekken hoe creatief en doordacht de ideeën waren uitgewerkt.

De volledige maquette is te bekijken in de Wittenhorst in Halsteren.

Kindcentrum de Rode Schouw is trots op de inzet, creativiteit en toekomstgerichte blik van alle leerlingen. Samen hebben zij laten zien hoe de wijk van morgen eruit kan zien: duurzaam, circulair en vol slimme oplossingen.

Rode Schouw maakt wijk duurzaam, circulair en vol met slimme oplossingen
Rode Schouw maakt wijk duurzaam, circulair en vol met slimme oplossingen